koniec-świata-za-dwa-lata. beton i jego technologie. orry-gami dla zaawansowanych. pokój & kuchnia. świt leminga. reflex słonia. reaktancja. patysie, dżender-szmender, zen, tak & ramen.

piątek, czerwca 01, 2012

Ewolucja/srolucja

Jak łatwo "death camps in Poland" mogą stać się "polish death camps" wie każdy tłumacz (i nie mam  tu na myśli google). Ale ilu ich/nas jest? Dodajmy wszystkich tych, którzy zrobili sobie wyższe na podstawie pracy mgr, którą  sami  napisali, a nadal będzie nas nie aż tak wielu, żeby się w Polsce nie  podniósł szumek na temat tego co powiedział Obama we wtorek:
Karski "served as a courier for the Polish resistance during the darkest days of World War II. Before one trip across enemy lines, resistance fighters told him that Jews were being murdered on a massive scale and smuggled him into the Warsaw Ghetto and a Polish death camp to see for himself. Jan took that information to President Franklin Roosevelt, giving one of the first accounts of the Holocaust and imploring to the world to take action"
I czemu nikt nie zaprotestował przeciw przymiotnikowi warsaw? Dlaczego nie miałoby być to raczej "ghetto in a Nazi-occupied Warsaw"? Że co? Że nazwa własna? A kto pozwolił takie nazwy nadawać? Czy to akurat nie miesza położenia ze złoczyńcą? To co się do "polish death camp" przypieprzyliście? Walczcie o zmianę nazwy getta warszawskiego ... chociaż zaraz ... ups, to my sami tak je nazywamy. Getto warszawskie. Czyli Warszawiacy zbudowali Żydom getto, żeby ich tam wymordować. Widać, że to musi być prawda, bo Warszawiacy są z tej nazwy kinda dumni i się pod stopy z koszulami Rejtana Obamie na blogowiskach nie rzucajom. Luzik, lajcik, haj fajv, jeśli coś się ludziom ruszyło to w gaciach. Elektrony komórek mózgowych zastygły albowiem w zachwycie permanently. Takież to właśnie przewrotne myśli tułają się po intelektualistce.

A tymczasem na dziecku klórowej dr Hovind "zbija po kolei dowody teorii ewolucji i trudno nie przyznać mu racji w tym co mówi (...) Dla zachęcenia [obejrzenia na yt] kilka ważnych zdań z ostatniej części seminarium: 'Podsumowując. Po pierwsze Bóg stworzył ten świat, po drugie jest on Jego własnością, po trzecie Bóg ustanawia reguły, czy tego chcesz, czy nie ...' ". Czy to niezwykle "naukowe" podsumowanie mnie zachęciło?


Zachęciło mnie to tylko do zerknięcia jak Hoving dostał swoje dr przed nazwiskiem. Ano tak. Moje elektrony wychyliły nosy okazując zainteresowanie. Zatrzymały się na milisekundę jak nakazuje uprzejmość.Muahahaha. No właśnie.You should've ...