koniec-świata-za-dwa-lata. beton i jego technologie. orry-gami dla zaawansowanych. pokój & kuchnia. świt leminga. reflex słonia. reaktancja. patysie, dżender-szmender, zen, tak & ramen.

sobota, sierpnia 15, 2015

15 sierpnia

czy któregoś dnia
umundurowani obrońcy pokoju na świecie
zakończą istnienienie naszej planety?

   

wizualizacja wybuchów atomowych, 
które uskuteczniono na Ziemi od 1945, 
pod sztandarem patriotyzmu i walki o wolność (źródło).

czwartek, sierpnia 13, 2015

#polskawruinie

I tu nie chodzi o to, że ja nie wiem ile się czeka w kolejce do lekarza,
ile kosztuje przejazd autostradami,
ile zarabiają prawcownicy oświaty na Zachodzie,
i że jeżdżę do pracy pendolino, to nie mam pojęcia jak żyje lud prosty ...:)

Chodzi o wątpliwą podstawę tego przekazu,
że oto przyjdą niewypasieni jeszcze na państwowym, nowi z partii prawicowych i będą odbudowywać te zgliszcza.

Chodzi o kłamliwość tezy, że obywatele nie budują cegła po cegle tego wspólnego dobra, że nie pielęgnują ogrodów, że nie myślą o przyszłości.

To bzdura, kłamstwo, to pi-a-rowe pierdnięcie, to pani Szydło robiąca sobie zdjęcia na tle zrujnowanej fabryki w Nowej Soli, która myśli, że ją mieszkańcy obłapią za to za nogi, i że zapomną, że to za rządów PiS Nowa Sól była rozprzedawana.

Obywatele są tutaj cały czas.
Także wtedy, gdy politycy zajmują się moralnością cudzych dup,
i zapewnianiem stałego dochodu wyznaniom napływowym.

#polskawruinie

XXIV. ... a woman’s “system never does two things well at the same time.”

10.10.1885, panie doktorki: Anandabai Joshee,
Kei Okami & Tabat M. Islambooly.
źródło: huff.

Absolwentki MCP, w XIX wieku, gdy kobiety nie miały ze względu na swój gender prawa głosu, a idąc do collegu ryzykowały poważnymi problemami ze zdrowiem, takimi jak: neuralgia, choroby macicy, histeria i inne zaburzenia psychiczne oraz oczywiście bezpłodność ... bo pamiętajcie nie-feministki i przeciwnicy ohydnej ideologii gender: system nerwowy kobiety nigdy nie robi dobrze dwóch rzeczy w tym samym czasie, jak mówi wieszcz (Edward H. Clarke).

wtorek, sierpnia 11, 2015

Przypis

do Nie zabijaj.
Prasówka za "Naszym Przyjacielem: tygodnikiem społeczno-politycznym dla miast i wiosek", 2 września 1928 roku.

źródło: Crazy nauka

Media narodowe?

Nie publiczne - rzekła posłanka Bubula. PiS ma już plan na media, jak wygra te wybory.

Otóż ... będzie systemowa polityka historyczna. Będziem kręcić epopeje, wypełniające białe plamy. Oczywiście nic w guście antypatriotycznego rewizjonizmu.

Nasz punkt widzenia, czyli czyj? Np. Żołnierzy wyklętych i obrońców Westerplatte. Będą znowu czwórkami do nieba szli (to wyjdą chyba z trzy czwórki i jedna trochę taka nie bardzo czwórka).

Odejdzie się od infantylego przekazu informacji, gdzie każdy może sobie myśleć, co chce. Zamiast tego Polacy będą przez media edukowani.

Aha, i będzie kultura wysoka oraz wpływ widzów, którzy poprzez rady programowe będą współtworzyć przekaz. W związku z tym już od razu widać, że kultura będzie wysoka że hoho.

Dziennikarze będą twórcami. Będą tworzyć wiele rzeczy, ciekawe czy w programach informacyjnych.

Zapomniałabym ... miejsce na dialog społeczny. poważnie, jak już się wypełni białe plamy to będzie dialog. i właściwa debata publiczna. właściwa. Czy to znaczy, że odpowiedzi będą wcześniej wręczane na kartkach? Łubudubu łubudubu ...

Pozdrawiam przyszłych wyborców. Myślmy i delektujmy się.

poniedziałek, sierpnia 10, 2015

Nie zabijaj - napisane jest,

i wiesz Mu, oświeciło mnie. Logiczne jest, że w związku z tym:
- nie bierzesz udziału w powstaniach,
- nie jesz mięsa,
- nie palisz.

Natomiast nie rób aborcji? Skoro zarodki w przeważającej większości abortują się same z siebie, nad takim wnioskiem należałoby się zastanowić bardzo mocno. To czemu nikt się nie zastanawia? Ja wiem, że teraz jest upał, ale tak ogólnie, czemu nikt się nie zastanawia?

A wiesz, prezydent nasz, Duda, już doczytał o podziale kompetencji. Nie wiem dokładnie kiedy, ale tak dzisiaj rano w tv powiedzieli. I teraz mówi, że te 500 zł na każde dziecko, które obiecał w kampanii, to jednak rząd musi dać. Uważam, że powinien być kompromis. Niech rząd da, a prezydent wcześniej zdecyduje komu rząd ma zabrać i szlus ... napisze na serwetce parę propozycji i niekomfortowa sytuacja opanowana. Wyborcy będę się znowu cieszyć i skandować. Jak myślisz, Muuu?

Mysz Przegrzana.