koniec-świata-za-dwa-lata. beton i jego technologie. orry-gami dla zaawansowanych. pokój & kuchnia. świt leminga. reflex słonia. reaktancja. patysie, dżender-szmender, zen, tak & ramen.

niedziela, lipca 12, 2015

słowo na niedzielę

początkowo chciałam umieścić tu kilka smakowitych cytatów z debaty przed głosowaniem na temat ustawy o in vitro jaka odbyła się w tym tygodniu w Senacie. koniec końców projekt ustawy został przyjęty w piątek - marnymi trzema głosami przewagi, co pokazuje mizerny stan intelektu naszej rodzimej "Rady Mędrców". to, co wygadywali przy tej okazji niektórzy senatorzy po prostu nie mieści się w żadnych merytorycznych kategoriach. skrawek np. na LEMINGACH I INNYCH ZWIERZĄTKACH można sobie poczytać wieczorową porą ... strach napisać "ku uciesze", bo ten uśmiech może zastygnąć na wargach na myśl o tym, że to wszystko naprawdę i na poważnie zostało zwer-ba-li-zo-wa-ne ...

a nie chce mi się cytować tych mundrości, bo już inne cytaty tłoczą się w kolejce. dalejże cytat z prezesa Kaczyńskiego zupełnie świeży, niedzielny:

(...) Bo nie ma w Polsce innej nauki moralnej niż ta, którą głosi Kościół. I nawet gdyby ktoś miał wątpliwości, nawet gdyby ktoś nie wierzył, ale był polskim patriotą, to musi to przyjąć – musi przyjąć, że nie ma Polski bez Kościoła, nie ma Polski bez tego fundamentu, który trwa od przeszło tysiąca lat.

wspomniał również prezes, że Prezydent Elekt oraz Namaszczona Na Premierkę, nie są głusi na głos Polaków i to czego naucza Kościół. jakby to nie były dwie różne rzeczy (choćby w temacie od którego zaczęłam: ponad połowa Polaków ma zdanie inne niż Kościół - źródło). Czy mamy przez to rozumieć, że PE i NNP słuchają tylko tej "lepszej" połowy, która nijak nie uważa, że nauka moralna i pedofilia together są problemem? Takie moje pytanie na niedzielę, naiwne dość, bo od samego początku nuciłam w głowie Halamę: