koniec-świata-za-dwa-lata. beton i jego technologie. orry-gami dla zaawansowanych. pokój & kuchnia. świt leminga. reflex słonia. reaktancja. patysie, dżender-szmender, zen, tak & ramen.

czwartek, września 06, 2012

Paraolimpiada, Bogna, 350 i moralność.

{z emaila}

Dobry wieczór Mu,

Jak sądzisz, należy dopuszczać do ciężkiego uszkodzenia płodu, aby zapobiec zniknięciu Paraolimpiady z kalendarza imprez sportowych? Wiesz, że nie potrafię wymyślić takich rzeczy. Tym razem wnioskuję z Bogny. Już już miałam wyrazić ekscytację, gdy na tej samej stronie pch24.pl znalazłam apel podpisany przez 350 naukowców, którzy chcą zakazu in vitro m.in. na bazie przekonania, że procedura ta skutkuje wzrostem wad wrodzonych. Głęboko skonfundowana niejasnym przekazem doszłam do wniosku, że nie ogarniam głębi tej miłości. Myślę, że przy odpowiednim wysiłku politycznym będzie można dzielić osoby upośledzone ruchowo na poczęte naturalnie i in vitro. Oczywiście domyślasz się, która grupa będzie miała ban na występowanie na Paraolimpiadzie. Kwietniową (2011) rozmowę Harrisa z Dawkinsem znalazłam zaś na migotaniu. I masz ją tutaj:


Dobrych snów,

Mysz ze skoliozą.

19:58

wiadomościach mię poinformowano, iż ludzie w końcu zrozumieli, że nie ma to jak zawodówka. To samo matolstwo jeszcze kilka lat temu przekonywało, że każdy powinien mieć maturę, a zawodówki oczerniano i likwidowano odgórnie. A teraz twierdzą, że to naród zbłądził był i się nawrócił. Nie wiem co jest, ale polscy dziennikarze wydają mi się coraz głupsi.