koniec-świata-za-dwa-lata. beton i jego technologie. orry-gami dla zaawansowanych. pokój & kuchnia. świt leminga. reflex słonia. reaktancja. patysie, dżender-szmender, zen, tak & ramen.

czwartek, grudnia 18, 2014

(...) "prawa zwierząt są ważniejsze od religii ..."

ale to nie u nas. to cytat z ministra rolnictwa ... Danii. u nas TK orzekł w zeszłym tygodniu, że zakaz nie(z)godny. Myślę więc, że z obrzezaniem kobiet też nie będzie żadnego problemu. w końcu, przypominam, obrzezuje się dziewczynki, a rodzic ma w naszym kraju głos nadrzędny jeśli chodzi o wychowanie dziecka (...). dodaj sobie do tego nadrzędność religii nad empatią i możesz śmigać.

a propos rodzica, i inne rzeczy się ostatnio porobiły. ministra oświaty nie doczytała przepisów dot. własnego resortu i zaintonowała, że nauczyciele w przerwie grudniowej muszą przychodzić na dyżury, aby wykonywać pracę zastępczo-rodzicielską. ponieważ dyrektorzy szkół też własnych przepisów nie znają, niektórzy już oferują zajęcia (...).

po raz kolejny nie wprowadzono do porządku obrad ustawy o związkach partnerskich. przeciwko była większość posłów PiS i PSL. że PO jest (teoretycznie) partią liberalną światopoglądową zapomniało się aż 57 jej członków, którzy głosowali przeciw. 59 było też przeciw innej sprawie. przeciw przekazaniu 16 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej. jest rano. nie chce mi się sprawdzać, czy to ci sami. jak myślisz Mu, ci sami?

no to masz taki skrót po wyborach.
może w tym roku omówię ci jeszcze pleśniową choinkę.

Buzi,
M.

______________________
edit:
Pastorałka Wolandowa skradła me serce:
http://retrospekcjewolanda.blox.pl/2014/12/Hej-rzezniku-pastoralka-ubojnika-rytualnego.html