(...) "prawa zwierząt są ważniejsze od religii ..."

ale to nie u nas. to cytat z ministra rolnictwa ... Danii. u nas TK orzekł w zeszłym tygodniu, że zakaz nie(z)godny. Myślę więc, że z obrzezaniem kobiet też nie będzie żadnego problemu. w końcu, przypominam, obrzezuje się dziewczynki, a rodzic ma w naszym kraju głos nadrzędny jeśli chodzi o wychowanie dziecka (...). dodaj sobie do tego nadrzędność religii nad empatią i możesz śmigać.

a propos rodzica, i inne rzeczy się ostatnio porobiły. ministra oświaty nie doczytała przepisów dot. własnego resortu i zaintonowała, że nauczyciele w przerwie grudniowej muszą przychodzić na dyżury, aby wykonywać pracę zastępczo-rodzicielską. ponieważ dyrektorzy szkół też własnych przepisów nie znają, niektórzy już oferują zajęcia (...).

po raz kolejny nie wprowadzono do porządku obrad ustawy o związkach partnerskich. przeciwko była większość posłów PiS i PSL. że PO jest (teoretycznie) partią liberalną światopoglądową zapomniało się aż 57 jej członków, którzy głosowali przeciw. 59 było też przeciw innej sprawie. przeciw przekazaniu 16 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej. jest rano. nie chce mi się sprawdzać, czy to ci sami. jak myślisz Mu, ci sami?

no to masz taki skrót po wyborach.
może w tym roku omówię ci jeszcze pleśniową choinkę.

Buzi,
M.

______________________
edit:
Pastorałka Wolandowa skradła me serce:
http://retrospekcjewolanda.blox.pl/2014/12/Hej-rzezniku-pastoralka-ubojnika-rytualnego.html

Komentarze

 1. Sekta zaczyna się tam, gdzie w imię wyższej wartości robi się rzeczy podle, rzeczy okrutne, rzeczy skrajnie idiotyczne.
  Ubój rytualny i obrzezanie, to dowody na to, że wielkie religie świata również mają charakter sekciarski i nic nie zmienia fakt ich liczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale by się obraziły. Bo obrzezanie to przecież ... obrzezanie. Ostatnio oglądałam jakąś serię o koszernych zakładach mięsnych. Szczypałam się, czy naprawdę żyję w 21 wieku.

   Usuń
 2. Ułożyłem nawet pastorałkę tematyczną:
  http://retrospekcjewolanda.blox.pl/2014/12/Hej-rzezniku-pastoralka-ubojnika-rytualnego.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja prośba brzmi tak:
  Przeczytajcie
  http://retrospekcjewolanda.blox.pl/2015/01/Gwalca-Maja-pieniadze-wladze-pozycje-Sa-ponad.html
  i nagłośnijcie u siebie na blogach, na f-b, czy twitterze tę sprawę. Możecie skopiować link do mojej notki, możecie udostępnić ją, a jeżeli nie chcecie robić mi reklamy, po prostu opiszcie sprawę u siebie lub skopiujcie link z Gazety Wyborczej, czy innych mediów, które o tym pisały. Opublikujcie chociaż zdjęcie banera. Wybór należy do Was. Nie zależy mi na tym, by być ikoną jakiejkolwiek akcji. Chcę, by każdy siurek, który pragnie zgwałcić piętnastolatkę wiedział, jak wiele osób widziałoby go w więziennej celi z piętnem pedofila. Chcę, by możliwie najwięcej osób zrozumiało, że piętnastoletnia dziewczyna, to nie dziwka z wyboru, lecz oszukane dziecko. Nawet, jeśli sama proponuje seks! Chcę, by kobiety nie widziały w niej konkurencji, lecz ofiarę wykorzystywania seksualnego. Jeżeli tego nie zrobimy, sprawa przycichnie. Jeden baner w Łomży nie wystarczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opóźnieniem, ale podaję dalej :).

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty