Nauki moralne ...

Trudno w tym czasie śmigając po onecie, nie napotkać tematu "Pięć lat bez JPII. Co zostało z jego nauk?". W nadchodzący wielki piątek Polacy będą mieli rzadką okazję do skrzyżowania dwóch kultów, Jezusa i JPII. Od dawna już zdaję sobie sprawę, że religia jest kolejnym towarem, który można kupić dla podreperowania sumienia, jak kupuje się skarpety na wychłodzone paluszki.

Im lepszy przepływ informacji, tym bardziej oczywista jest miałkość umysłowa konsumentów kultury masowej.

--------------------------------------------------------

obłuda - wada etyczna związana z fałszywym, nieszczerym, dwulicowym postępowaniem, podejmowanym jedynie ze względu na zewnętrzne formy lub korzyści.

hipokryzja (gr. ὑπόκρισις) - obłuda, dwulicowość, nieszczerość, udawanie.

megalomania (fr. megalomanie) - przesadne, wygórowane przekonanie o własnej wartości, mania wielkości.

--------------------------------------------------------

Z osób publicznych jedynie hr. Dzieduszyckiego zapamiętałam jako tego, który publicznie przyznał się do błędu. Gdzie nam tam do Stanów, gdzie politycy/artyści/sportowcy wyznają swoje winy i w obecności przyjaciół/wrogów przepraszają za głupotę. Lepper, Petz, Łyżwiński, a ostatnio Kornelia Marek, wszystko to uciśnione niewinności, na które czyhają przeciwnicy klubowi, ateiści i wstrętni działacze PZPN. Wszystkie te idee ogłoszone są na konferencjach prasowych. Biedni ludzie zaszczuci przez dziennikarzy, tracący zdrowie. A w niedziele do kościoła. I jęzor wystawiony po opłatek.

Komentarze

Popularne posty