Perpetuum mobile

Wczoraj szaleniec wtargnął do łódzkiego biura poselskiego PiS. Zabił z pistoletu Marka Rosiaka, asystenta europosła Wojciechowskiego, oraz ciężko ranił nożem Pawła Kowalskiego, asystenta posła Jagiełły. Korzystając z tej tragedii prezes Kaczyński wystąpił w telewizji i wskazał winnych. Wieczorem zebrał się tłum pod kancelarią premiera i wskazał winnych. Dodatkowo śpiewano pieśni religijne i zmówiono modlitwę. Demonstranci mieli ze sobą zdjęcia tych, których oskarżają (oczywiście, gdy te osoby np. zginą z rąk szaleńca, absolutnie nie będzie można ich posądzać o sianie nienawiści - oni tylko informowali). Jak zwykle też pojawiły się flagi przepasane kirem (tylko do nich należy flaga i tylko oni cierpią - nie ważne, że nie znali ofiar) oraz oczywiście przyniesiono drewniane krzyże. Reasumując, wydaje się, że był to radosny dzień dla prawicy, której przedstawiciele mogli wystąpić w mediach oraz zewrzeć szeregi dzięki wspólnemu wrogowi , a przygnębiający dzień dla demokracji, gdzie każdy, bez względu na głoszone przez siebie poglądy ma prawo cieszyć się zdrowiem. Ja zastanawiałam się natomiast, czemu asystenci polityków, głównie mężczyzn, też są głównie mężczyźni.

................................................

W południe PiS zaapelował o stworzenie komisji w sprawie "mordu łódzkiego", natomiast prezes Kaczyński nie wykluczył, że był on wynikiem akcji zmierzającej "do zastraszenia opozycji". Mając w pamięci jak pewien rząd potraktował białe miasteczko, domyślam się, że jest to naturalny sposób myślenia prezesa.
Z wywiadu z byłym prezydentem, Aleksandrem Kwaśniewskim:  
Jarosław Kaczyński wykorzystuje politycznie morderstwo w Łodzi, tak jak wykorzystuje tragedię smoleńską. Ofiary z Łodzi - osoba która nie żyje i osoba ranna - dołączą do "poległych" pod Smoleńskiem i te wezmą udział w grze politycznej PiS. To straszne i bardzo nad tym boleję. (...)
 A za tę atmosferę nie jest odpowiedzialny premier Tusk, prezydent Komorowski i partia rządząca, chociażby jątrzeniem sprawy krzyża na Krakowskim Przedmieściu?

- W jakimś sensie też. Przekonanie, które wyraził Donald Tusk, że czas będzie goił rany było nieprawdziwe. Premier Tusk czy nowo wybrany prezydent Komorowski mogli w pewnym momencie powiedzieć: "Z całym szacunkiem, ale koniec żałoby i zaczynamy pracę". Podtrzymanie tej żałoby, która przerodziła się w konflikt, agresję, podziały społeczne, zaczęło przynosić bardzo szkodliwe skutki. W atmosferze niezrównoważenia ludzie niezrównoważeni czują się jak ryba w wodzie. Odpowiedzialność za ten klimat ponoszą ci, którzy chcą wykorzystywać atmosferę żałoby i nienawiści – mówię tu o Jarosławie Kaczyńskim i o złej ocenie rządu, mówiącej że czas zagoi rany. Czas wcale nie musi goić ran.

Komentarze

 1. Manifestacja pod kancelarią premiera przywiodła mi na myśl scenę z filmu "Miś", gdy była małżonka Ochuckiego tak tylko przechodziła o 6 rano z nowym sponsorem oraz tragarzami i wpadła po kilka rzeczy. Manifestanci też "tak tylko spontanicznie zareagowali". Manifestację zorganizował kto? Ano nie inne bydlaki, jak Gazeta Polska, która wymyśliła i kolportowała najbardziej haniebne kłamstwo wolnej prasy o tym, że żona BOR- owca odebrała od niego telefon chwilę po katastrofie w Smoleńsku. Tłumów nie zebrali, raptem kilkadziesiąt oszołomów. Coraz bardziej kojarzy mi się to wszystko z poczynaniami Hitlera. Też przegrał wybory, ale wymusił stołek kanclerza i się zaczęło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myszko witaj:) Jeśli weźmiemy jeszcze wypowiedź Ziobry, że to zbrodnia przeciwko ludzkości, mamy obraz, czym jest ten przypadek. To oliwa, na która PiS czekał. Wstyd dla nas, że tolerujemy takich ,,polaków". Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Wolandzie, zauważ jednak, że strona prawicowa uważała np. akcję młodzieży pod Pałacem za sterowaną przez polityków, natomiast te same źródła nie widzą problemu w tym, że gdy kilka dni temu nawoływano do manifestacji opozycji pod Pałacem, baloniki z helem miały być pompowane w podstawionych samochodach. Ktoś to organizował, ale olaboga ... absolutnie nie było to zachowanie sterowane ;)))))
  Hitler to osobny temat. Zdecydowanie widać, że niektórzy byliby gorliwymi wyznawcami takiego objawienia na polskim gruncie.

  @Jacku, liczę na to, że sprawa zacznie takich "polaków" pogrążać politycznie. Bo jeśli nie, to oznacza, że dojrzewamy do rozwiązania niemieckiego sprzed wojny. Parę cech już posiadamy: spore grono frustratów i pustą kasę. Jeszcze wystarczy znaleźć sobie jakiegoś Żyda, który za to odpowiada i możemy zaczynać :/ ...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty