Słowo na niedzielę

Nie dalej jak wczoraj usłyszałam od osoby z innej części naszej planety skróconą analizę problemu syryjskiego. Osoba ta twierdziła, co następuje:

Powodem problemu syryjskich uchodźców jest ... Katar. A konkretnie katarskie złoża gazu. Syria mogłaby być punktem tranzytowym dla tańszego katarskiego gazu dla Europy. Rosja nie jest zainteresowana konkurencją, w związku z czym pragnie wzmocnić swoją pozycję w tej części regionu, aby dopilnować swoich interesów na miejscu. Czy jest na miejscu? Już jest. Dlaczego? Ponieważ wraże Państwo Islamskie grożąc zalewem szariatu doprowadza do ogromnej fali uchodźców, którzy to bidacy, choć muzułmanie (najwidoczniej nie wszyscy i nie aż tak), prawa szariatu jakoś nie pragną. Państwo Islamskie to tony piachu. Rosjanie i Amerykanie do kupy nie mogą jakoś przekopać tego piachu, bogowie wiedzą dlaczego, więc muszą założyć swoje bazy w Syrii, z innymi jeszcze jakimiś pomniejszymi kolegami, którzy też koniecznie najpierw, zanim pokonają PI, muszą założyć swoje bazy w Syrii. Muszą po prostu. I zakładają. A Europa musi się na to zgodzić, ponieważ ci uchodźcy to jakieś straszne hordy. Tak mówią media, szczególnie te "niezależne", ale w sumie "zależne" też. Więc to musi być prawda. Taniemu gazowi z Kataru machamy na pożegnanie. W międzyczasie PI wysadzi może jakiś klejnot kultury, ale jak widać, no nie można temu przeciwdziałać. PI lepi broń z piachu, taką mają technologię zaawansowaną.

Obiektywne to? Prawdziwe spojrzenie? Nie wiem. Ale współgra z myślą, którą wyraziłam wcześniej, że The Powers That Be uwijają się w sprawie PI jak muchy w smole.
Tuwimie, Twoja myśl wiecznie żywa.

***

A wiecie, że nasze protesty antyuchodźcowe pokazywała nawet Al Jazeera*? Wyszliśmy na europejską buraczankę.

A wiecie ile tych uchodźców nam na razie przyjechało? Podobno jeden, tyle, że już wyjechał. Dzięki protestom problemy mają teraz imigranci syryjscy, którzy są akurat chrześcijanami. Choć i ich zostało w naszym kraju-raju niewielu, ponad trzydziestu. Podziękujmy blogom prowadzonym przez chrześcijan, których obowiązuje nakaz miłosierdzia i nie mówienia fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, albowiem już za kilka tygodni będą oni na tych samych blogach pisać o dniu zadumy. może przy okazji tym razem zrobią nic, czyli się za tych braci swoich w wierze pomodlą. bo przecież wiele złego już dla nich zrobili, kopiując i puszczając linki o agresywnych brudasach, którzy gwałcą i kradną.

A czemu piszę o blogach chrześcijańskich? - pewnie dlatego, że jestem uprzedzona** :) , łatwo jest jednak sprawdzić, że przeważająca większość ich autorów optuje politycznie za partiami prawicowymi. I co to ma do rzeczy? Wybory są :). to jest główny, moim zdaniem, powód jadu jaki leje się w Polsce w kierunku uchodźców. Przepraszam was Syryjczycy, ale macie bad timing. Okazuje się bowiem, że zarówno wyborcy PO jak i PiS są tak samo uchodźcom niechętni, zyskuje % więc ta partia, która pluje na nich jadem razem z wyborcami. Polityka rządu jest akurat w tej chwili w przeciwnym kierunku, łatwo więc można zrozumieć (no dobra, może nie aż tak łatwo, może trzeba usiąść i pomyśleć) czyje słupki mogą pójść w górę na tej fali, kto pluje dalej i komu cały ten szał jadu się politycznie opłaca.

Myśl o bezpieczeństwie energetycznym i myśl o sprawie uchodźców jako dalekim efekcie wojny o Syrię, jeszcze się w głowie wodza nie zetknęły. Będziem o tym myśleć po wyborach, ale to już po tym jak, Bracia i Siostry, będziemy mieć wszyscy, i ja i wy, obniżony wiek emerytalny. Nie smutajcię się, ważne, że nie zmuszą nas do zmiany płci i zniknie ta okropna promocja homoseksualizmu, dwóch w cenie jednego. Wracam do oglądania Ziarna. Pozdrawiam porannie.
Mysz.

__________________
* nie, to nie jest tv państwa islamskiego, to po prostu media arabskie, czyli arabskojęzyczne - jeszcze raz zerknij do wikipedii
** dodam, że blogi, jak dzieci, nie są chrześcijańskie czy ateistyczne, to tylko skrót myślowy. dziękuję.

Komentarze

 1. "A wiecie, że nasze protesty antyuchodźcowe pokazywała nawet Al Jazeera*? Wyszliśmy na europejską buraczankę."

  Zasiłek dla uchodźców: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/polska-lamie-dyrektywe-za-niskie-zasilki-dla-uchodzcow/2s980

  Zasiłek dla bezrobotnych: http://kadry.infor.pl/kadry/ubezpieczenia/zasilki_i_inne_swiadczenia/696192,Zasilek-dla-bezrobotnych-2015.html

  Zasiłek dla samotnej matki: http://www.ofeminin.pl/wychowanie-dziecka/zasilek-dla-samotnej-matki-2013-2014-d53005.html

  W skrócie: uchodźca dostanie 700 zł, samotna matka pracująca może żyć za 539 zł. Ale to my jesteśmy burakami. Ludzie. Politycy pokażą Polakom że należy się dzielić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie zasiłek dla samotnego ojca, żeby się utrzymać w klimacie Twojego komentarza?

   Dla ludzi marzących o takiej karierze, w której hajlajtem miesiąca jest wyjazd do mniasta po zasiłek, to rzeczywiście nie jest problem, czy będzie tańszy gaz czy nie będzie. W jakimś więc sensie masz rację.

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty