#czarnyprotest

taki link
kontynuacja kuturalnego dialogu ...

... przede wszystkim wzruszyło mnie to, że jest to świadectwo ojca - w Polsce dzieci niepełnosprawne w przeważającej większości nie mają ojców. Głównymi opiekunkami niepełnosprawnych dzieci są niestety prawie wyłącznie matki.

Po drugie z tekstu nie wynika w jakim stanie było umierające dziecko ... domyślam się, że wizualnie niezłym. Nie było dzieckiem dr Chazana ... jego raczej nie dałoby się tulić. Nikt też wspomnianej pary nie zmuszał do aborcji ... musieli podjąć decyzję i podjęli ją. Dało im to siłę. Nie ma nic gorszego psychicznie niż straszne skutki działania na które nie mieliśmy wpływu ... wbrew demonizowaniu psychicznych skutków aborcji prawda jest dość niewygodna - kobiety po tych zabiegach dają sobie radę bardzo dobrze, chyba, że już wcześniej miały skłonności do zaburzeń psychicznych. Poczucie winy jest im wciskane przez otoczenie (z tego samego powodu osoby homoseksualne popełniają samobójstwa nie z powodu swojego homoseksualizmu, ale z powodu piętnowania ich nie dającej się obciosania do jedynie słusznego kształtu indywidualności przez społeczeństwo). Znacznie gorzej psychicznie mają się kobiety, które odczuwają skutki pewnych decyzji, które nie były ich własnymi decyzjami.

O syndromie poaborcyjnym mówią wszystkie organizacje pro-life. Jego mechanizm na poziomie hormonalnym jest taki sam jak po porodzie lub samoczynnym poronieniu, mówiąc krótko tego syndromu nie ma. Nikt z tego powodu, że po porodzie lub poronieniu kobieta może mieć trudne do opanowania zaburzenia hormonalne, które rozwalą jej psychikę, nie zabrania lub nie odradza kobietom zachodzenia w ciąże.

Na koniec, przykład Salwadoru wskazuje, że zakaz aborcji nie sprawia, że państwo wspiera kobiety w trudnych sytuacjach życiowych.

Każdy kto ma macicę i chociaż krztę wyobraźni rozumie jak paskudnym zabiegiem jest aborcja ... w poniedziałek czarny prostest. a w Sejmie już nowy projekt złożony w trybie petycji o zakazie antykoncepcji ...

Komentarze

Popularne posty