Izabela Jaruga-Nowacka, lat 60


Zginęła, jak wszyscy pasażerowie lotu do Smoleńska, 10 kwietnia. Wspominam ją, po słowach przeczytanych na pewnym blogu.

Wypowiadała jasno swoje poglądy w tematach, które zazwyczaj u innych polityków powodowały nerwowe rozglądanie się za ręką bożą:
- zrównanie statusu kobiet i mężczyzn;
- państwo neutralne światopoglądowo,
- referendum nt. karania aborcji;
- LGBT;

Będzie mi jej brakowało jako człowieka i polityka.

Komentarze

  1. Całkowicie masz racje. Była po prostu sobą , a nie wielu takowych ludzi się spotyka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Powiem Ci inaczej niż Ci co się zażegnują w stylu "daleko mi do...." mnie ani daleko ani blisko do kogokolwiek, liczy się człowiek i co sobą on przedstawia. Jaruga Nowacka to nie była polityk majacy parcie na szkło, to była kobieta która przetarła wiele ścieżek zarosniętych obskurantyzmem, bardzo ja lubilam i szczerze będzie jej na polskiej scenie politycznej brakowac, a czy znajdzie sie ktoś na horyzoncie z Jej charyzmą, czas pokaże, ale nigdy nie ma dwóch wartości takich samych.A oprzec się klerowi niewielu ma odwagi.

    OdpowiedzUsuń
  3. 22 kwietnia złożono urnę z jej prochami w rodzinnym grobowcu. Mnóstwo było na jej pogrzebie ludzi lewicy. Podobno "Amen" po modlitwie wypadło w związku z tym bardzo blado :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty