Ogólne ożywienie materii

Kto powiedział, że kryminały nie kształcą? Bardzo ciekawa ta moja powolna lektura :). Dlaczego dziwne przedmioty spadają z płaskich dachów?
     Cisza przedłużała się, aż w końcu wszyscy po kolei zaczęli odwracać się w kierunku Mistrza. Atmosfera w pokoju była pełna powagi i błagalnego wyczekiwania. On znajdzie wytłumaczenie dla niepasujących do siebie elementów - deklarowały ich ufne twarze. On będzie wiedział. Mistrz uśmiechnął się na swój nieokreślony sposób. Pochylił się, aby pogłaskać złotowłosą głowę Tima, gdyż chłopak zaczął się trząść, po czym przemówił:
     - Wiele spraw powoduje zaburzenia pola energetycznego. Jego dolna warstwa daleka jest od stabilności. Cząstki wewnątrzatomowe są w ciągłym ruchu. Pamiętajcie zawsze: nie ma czegoś takiego jak nieruchomy elektron.
     A więc to było to. Spadający obiekt nie był niczym inny więcej niż wyrazem ogólnego ożywienie materii. Ludzie zaczęli potakiwać i uśmiechać się albo potrząsać głowami, przyznając się do własnego braku wnikliwości. Ken uderzył się w czoło wierzchem dłoni i stwierdził, że jest idiotą. Nikt nie zaoponował. *
* C. Graham: Śmierć w przebraniu. Tłum. M. Kowalska. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2006, s. 79.

Komentarze

 1. U nas jakby też " ogólne ożywienie materii " , nie? :)
  Zdolna ta Graham .

  OdpowiedzUsuń
 2. Myszko, sam czytam Grahama, ale i Sołżenicyna, czytam Kinga ale i Bukowskiego itd. Każda książka ma swój urok, o ile sprawi,że się wczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już ten fragment zdradza klasę , ironia to jest TO !:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty