Ole!

Cytaten for tudej:
Ta straszna śmierć w Smoleńsku jest nie tylko czymś okropnym i skłaniającym do współczucia rodzinom zmarłych, ale też znakiem, przypomnieniem, że my również umrzemy. (...) eutanazja, aborcja, zdejmowanie krzyży, nawet palenie zwłok i umieszczanie ich w metalowych urnach przypominających opakowania z kawą czy urządzanie na cmentarzach estetycznych parków przypominających raczej spacerowe bulwary (...). Kiedy widmo śmierci jest bliskie, człowiek ucieka się do seksu jako nadziei najnaturalniejszej, by uniknąć śmierci.
O. Augustyn Pelanowski straszy śmiercią, która wg jego wiary powinna być wydarzeniem wspaniałym i przenoszącym do lepszego życia. Zapomina czy wątpi? Wspomina również o seksie, które duchowieństwo interesuje w sposób wprost nadzwyczajny oraz o spopielaniu zwłok, bo widocznie to mu się nie podoba.
Polacy – czy tego chcą, czy nie – wezwani są do misji, która sprawia, że nie będziemy narodem, który zadowoli się samym tylko istnieniem (...) Polacy co jakiś czas składają ogromną daninę z krwi. (...) Polska ofiara nadal się dokonuje.
Tomasz Terlikowski ... naprawdę wolałabym, aby nie wypowiadano się w moim imieniu jak za PRL-u, szczególnie w duchu megalomanii. Bo czego się dowiaduję? Nigdzie indziej nie było powstań i cierpień, tylko Polska jest ofiarą, wręcz ofermą narodów. Reszta głębi w 55 nr pisma poświęconego.

----------------------------
----------------------------

Parlament Kataloński zdecydował, że corrida w Katalonii ma zostać zakazana. 68 radnych glosowało za inicjatywą obywatelską, a przeciw argumentom, że to tradycja i wielki dochód. I to jest w tym temacie jedyna wiadomość, która coś naprawdę zmienia na lepsze.

Komentarze

 1. No tu Terlikowski akurat ma rację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myszko, od tych misji, to głupiejemy i głupiejemy. Wpadamy w dziury budżetowe i chyba tylko jakimś nadzwyczajnym zbiegiem okoliczności nikt nas jeszcze nie wykupił. Może ze strachu przed zalewem naszej "pobożności".
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myszko:) Nasza misyjność, to przede wszystkim głupota i napełnianie kasy tym od oceniania i wskazywania misji. Obłęd na miarę XIV wieku. Wolałbym, żeby naszą misją, była godziwa praca i płaca, no i dobry seks. Nic ponad to. Pozdrawiam serdecznie:):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsza jest zdecydowanie decyzja parlamentu Katalonii. Zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja o misji usłyszałam, gdy uzasadniono, czemu mam mniejszą podwyżkę. Misjonarze pracują przecież za garść ryżu :))

  Oczywiście Jacku Ci, którzy wskazują misje i wizje z pensją nie mają żadnych negatywnych odczuć :).
  Ja nawet cenię Terlikowskiego. W swoim hardcorowym katolicyzmie jest uczciwy. Tyle, że powinien reprezentować politykę niszową. Bo z jego przywództwem intelektualnym, chodzilibyśmy po Europie jak dziad kalwaryjski, o kosturze i z drewnianą miską na kaszę.

  A Katalonia przynajmniej coś zmienia :)
  Pozdrowienia (i wyszedł mi wiersz)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do pomidor_force:
  Powiedzieć można wszystko, natomiast wypowiadanie się za jakąś część społeczeństwa to retoryka tow. Gomułki. A już tej daniny z krwi u katolika nie pojmuję. Piszę po raz kolejny: śmierć w katolicyzmie jest czymś dobrym, więc o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem żadnym katolikiem - tylko uważam że ta lewicowa religia tolerancyjno-gejowska prowadzi donikąd, tak jak swego czasu komunizm, katolicyzm jest o tyle bezpieczniejszy że gułagów nie budował, a zresztą religia ta ma coraz mniejsze znaczenie w europie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pisałam o katolicyzmie Terlikowskiego :).
  Akurat ta religia nie budowała gułagów, bo pomimo wiary w boską sprawiedliwość preferowała rozwiązania natychmiastowe. Ale mniejsza z tym.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Patrz, a ja też to samo powtarzam do znudzenia to, co ojczulek, od jakiegoś czasu powtarzam, że prałat Jankowski już kitę odwalił, to i ojca dyrektora to spotka. Chyba nie to chciał o. Augustyn przekazać, ale wkrótce wszyscy będą mogli na górze wspólnie Żydów tropić, mogą zacząć od Chrystusa. Sprawdzą też, czy wiszą krzyże i czy w niebieskiej preambule jest coś o przewodniej roli Polski w byciu ofiarą.

  OdpowiedzUsuń
 10. :DDDDDDDDDDDDDDD

  A wiesz (zasępiła się), że oni chyba tak to sobie wyobrażają?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty