XVI. I po piąte ... nie zabijaj

msza polowa w Tobruku, nabożeństwo w 1 beonie; 1941

Czy jest jakaś szczytna idea albo nieprzemijająca (najwyraźniej pozornie) wartość, której nie da się ośmieszyć, spłycić, strywializować dla własnych celów związanych z władzą i pychą? Nahhhh ... chłopaki wszystko potrafią.

Komentarze

 1. Najwięcej zbrodni popełnia się w imię Najwyższego. Żydzi wycięli w pień najpierw Kananejczyków, później Filistynów, chrześcijanie w krucjatach wycinali Arabów, protestanci katolików,katolicy protestantów itp. itd.

  Dobrze, że Idea Najwyższa o tym nie wie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ci na zdjęciu to akurat Polacy. Ale takie fotki z Niemcami też pewnie można znaleźć.
  A potem do siebie nawzajem pif-paf pif-paf.
  To jest tak żałosne, że nawet ciężko się śmiać ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bóg mając po dwóch stronach pola walki modlących się ma dylemat kogo wesprzeć, dlatego mając cały świat na głowie nie zaprząta sobie głowy takimi pierdołami, jak wojna ludzików.
  Gen. Patton powiedział: Pamiętajcie, żaden głupi bękart nie wygrał żadnej wojny umierając za swój kraj, wojny można wygrać tylko zabijając innego głupiego bękarta za jego kraj.

  OdpowiedzUsuń
 4. hmm, żeby znaleźć takie foty, to nie trzeba nawet sięgać do zanadto archiwów, vide http://ekai.pl/wydarzenia/x30839/nowe-wozy-pancerne-poblogoslawione/

  :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te ręce złożone faktycznie w pozie "bronię moich jajek". Hitler często tak stał :).
  Akurat święcenie przeróżnych rzeczy (nowych samochodów policyjnych, gimbusów, orlików) jest pozostałością myślenia "a diabłu ogarek". Kościół nie ma już takich wpływów, jak jeszcze kilka lat temu, ale zarządzający gminami wpuścili taką imprezę w koszty i nie zmieniają list wydatków na wszelki wypadek. To efekt tego, że w Polsce rządzący ponad planowanie przyszłości tak, aby nam żyło się lepiej, główkują jak utrzymać się na stołku. A znajomość z proboszczem to sposób na budowanie sieci znajomości.

  Z Pattona cytat okrutny, ale pokazuje prawdziwe oblicze wojny. Nie ma wojen sprawiedliwych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki bóg, ( jahwe) takie jego dzieło.hej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego armia potrzebuje kapłanów? To akurat jest łatwe do wytłumaczenia, trzeba przecież wytłumaczyć młodemu człowiekowi, dlaczego naraża się na odstrzelenie jaj i w konsekwencji brak entuzjazmu płci przeciwnej na jego widok. Oczywiście naraża się także na oblanie napalmem, uzewnętrznienie wnętrzności i inne przykrości, a to wszystko bez znieczulenia. No dobra, ale dlaczego religie pchają się do armii? Kasa, misiu, kasa. Czy ktoś jeszcze pamięta mistrza Świata w nawoływaniu do pokoju, rekordzistę Świata w ilości pomników własnych postawionych za życia? Czy pamiętamy, jak APELOWAŁ o pokój??? A wystarczyło obłożyć ekskomuniką decydujących o przystąpieniu do konfliktu... albo takich księży wspierających zamachowców z IRA..., albo chociaż zabronić jeździć kapelanom na wojny poza granice kraju.

  OdpowiedzUsuń
 8. @alwie, jeśli piszesz o tym starotestamentowym, to niestety masz rację.

  @Wolandzie, właśnie brak ekskomuniki dla walczących jest odsłonięciem tego, o co tak naprawdę chodzi Krk: zawsze chodziło wyłącznie o poszerzanie strefy wpływów. Głoszenie pokoju to marny substytut prawdziwej władzy, której papiestwo już nie posiada.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty