Seksualne życie pingwinów.

It's just full of accounts of sexual coercion, sexual and physical abuse of chicks, non-procreative sex, and finishes with an account of what he considers homosexual behaviour, and it was fascinating ~ D. Russell, curator of eggs and nests at the Natural History Museum.
Że też u andsola zawsze znajdę coś fascynującego! Tym razem zawiódł mnie do njusa bbc na temat stuletnich notatek biologa polarniczej ekspedycji Kapitana Scotta. Dr Levick poczuł przymus zakodowania informacji o sezonie lęgowym pingwinów białookich (Pygoscelis adeliae) greką, tak naukowe obserwacje wydawały się szokujące dla wiktoriańsko-edwardiańskiej mentalności.

source
Podobne obserwacje poczyniono ponownie dopiero kilkadziesiąt lat później, gdy o notatkach Levicka i o samym doktorze pamiętało niewielu. A dziś każdy z nas może sobie wypożyczyć to zdumienie z dni na Przylądku Adare'a za $5,99. O czasy i obyczaje!

---------------------

dziękuję za wizyty czytelników, którzy trafili tutaj wpisując w wyszukiwarce "pingwiny zboczeńcy"
pozdrawiam

Komentarze

  1. A to dopiero paskudniki. Wstydu nie mają.To przez nie ludzkość przejęła takie zwyczaje. Niech posłowie PiS polecą tam i zrobią z tym porządek. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty