"Papież Franciszek kanonizuje Jana Pawła II w czasie święta grzeszników"

"Kanonizacja Jana Pawła II to kłopotliwe dziedzictwo dla obecnego papieża, który od początku swego pontyfikatu zajmuje się wyprowadzaniem Kościoła w zupełnie innym kierunku niż ten, który nadali mu Jan Paweł II i Benedykt XVI ..."  ~ tekst Agnosiewicza na Racjonaliście.

Komentarze

 1. Franciszek sam się gubi w tej katoschizofrenii: ogłaszać świętym patrona pedofilii i miłośnika pomników własnych budowanych za cudzą kasę (w swoim nienajzamożniejszym kraju udokumentowanych 234 za życia) i jednocześnie walczyć z pedofilią i promować skromność, choć przy tym pomagając w ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości kolejnym kieckowym pedofilom- to kompletne zatracenie własnego "ja".
  Sam wywód Agnosiewicza bardzo ciekawy, choć biję każdy zakład, że taki Terlikowski pytany o opinię na ten temat odpowie, że wręcz przeciwnie, że Franciszek kumulując kanonizacje, podkreśla radość całej wspólnoty (ewentualnie wymyśli coś równie czułego).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, prawdę mówiąc nie wiem, co o tym myśleć. W końcu uznaję wolną wolę i jeśli wyznawcy chcą się dawać nabijać w butelkę, to czyż im nie wolno? Franciszek jest papieżem fotogenicznym, nawet myślę o kupieniu sobie yerby :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty