wolę leczyć się u osób, które nie żyją w przekonaniu, że po śmierci czeka mnie lepszy świat.

moja uwaga do listy deklaracji wiary lekarzy:
ułożyć ją alfabetycznie,
szukanie, kogo powinnam unikać, bo zagraża mojemu zdrowiu i życiu, zabiera sporo czasu. stosowna informacja na drzwiach prywatnych gabinetów też byłaby super.

Komentarze

 1. Ciekawe, co by zrobili sygnotariusze tej listy, gdyby to np.: świadek jehowy lub muzułmanin odmówił im leczenia z powodu swojej wiary. Też by wykazali zrozumienie dla tej postawy, czy zaczęliby krzyczeć o prześladowaniu katolików? Co zrobi dentysta, który podpisał tę deklarację? Nie naprawi mi zęba z powodu swojego sumienia?
  To jest totalnie obrzydliwe pismo, które jest deklaracją nie wiary, ale pogardy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co z ŚJ, którzy zgodnie ze swoim sumieniem nie powinni pomagać przy transfuzjach? Pani, która była pomysłodawczynią, chciała dobrze, ale to nie zmienia stanu zmian starczych w mózgu.

   Usuń
 2. Można ułożyć wg miejscowości. To bardzo informatywne. (Gdy zerkałem, nie było jeszcze nikogo z mojego miasta...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, super pomysł, powinna być możliwość szukania alfabetycznego i geograficznego. Zajęta jestem trochę - może ktoś do ojców założycieli skrobnie w tej sprawie jakże racjonalizatorskiej?:)

   Usuń
 3. Moim skromnym zdaniem ci, którzy chcą się trzymać tej deklaracji, nie mogą udzielać pomocy, jako lekarze medycyny. Niech się zwą "uzdrowicielami katolickimi" albo jak tam im pasuje, lecz z daleka od słowa "lekarz". Lekarz wykorzystuje zdobycze medycyny, a nie dogmaty wiary.
  Każdy ośrodek zdrowia, każdy szpital, powinien mieć obowiązek zapewnienia lekarza, czyli człowieka spoza tej listy. Ludowi uzdrowiciele mogą, oczywiście, współpracować ze placówkami służby zdrowia, ale na takiej zasadzie, na jakiej współpracuje z nimi n.p. hydraulik, tzn. jeśli bez niego ani rusz, to można go wezwać na zlecenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiadam ci późno, to njusem z tych dni jest, że radni z Wołomina zakazali uchwałą przeprowadzania aborcji w miejscowym, publicznym szpitalu :). No i co ty na to?

   Usuń
  2. Wołomin..., miasto sławne i sam nie wiem, czym mieszkańcy chętniej się szczycą: radnymi, mafią, czy zakładami mięsnymi :-)

   Usuń
  3. Ja myślę, że ten njus to wpada raczej do grupy "zakłady mięsne".

   ZDECYDOWANIE :).

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty