XXII. ach, ten dżender 2

F.D.R., 1884
"Dziewczynki muszą być ubrane po dziewczynkowemu, a chłopcy po chłopczemu, bo jak nie to im wątroba zgnije, no i poza tym to tak się wychowuje pedofili. Tak było zawsze, bo taka jest tradycja, a teraz przyszedł dżender i przez to krowy mleka nie dają." - to mógłby być cytat z jakiejś pani, która chodzi po naszym Sejmie. składa się tak, że najmniej wiedzą o tradycji ci, którzy mówią o niej najwięcej.

Ta dziewczynka to oczywiście Franklin Delano Roosevelt, który jakiś czas po założeniu spodenek (całkiem możliwe, że różowych) został 32-gim prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

 1. Zapewne znasz Wojtyła- gender, ale na wszelki wypadek przypomnę:
  http://mm.salon24.pl/c7/ca/c7ca66f0275c5f3c5b0abaebb4be50d6,2,0.jpg
  No i mu tak zostało: sukienki śmieszne czapki sobie upodobał, bo były mu miłe. I spojrzał na siebie w lustrze i wiedział, że tak jest dobrze. Bo cokolwiek uczynił, było to dobre, czy to wyświęcenie Wesołowskiego na biskupa, czy ochrona pedofili, czy budowa pomników własnych za swojego życia i za cudzą kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No akurat przykład, który podałeś, idzie na przekór mojemu dziełu udowadniania, że noszenie sukienek nie uszkadza mózgu, niedobry Wolandzie! ^^

   Jeszcze napiszę tekst o cipkach, i o złudnej idei tradycyjnej rodziny. O Wojtyle nie napiszę, to temat dla ludzi lubiących chodzić po bagnie w gumofilcach.

   Usuń
  2. Wiesz..., świeca gaśnie, gdy przykryjemy ją małym kloszem, ale to nie klosz jest powodem gaśnięcia. Wystarczy uzupełniać wężykiem tlen.

   Usuń
  3. Nie ogarniam tej metafory, ale na wszelki wypadek zgadzam się z tobą, niedobry Wolandzie ;p

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty