zaprawdę, powiadam wam

znowu świetny tekst u a. na temat in vitro i ostatnich kontrowersji związanych z pomyłką w laboratorium embriologicznym w Policach:

lemingi i inne żyjątka: Co się wydarzyło w Policach czyli koszmar minioneg...: Opinia publiczna w ostatnich tygodniach została poruszona informacją o pomyłce, do której doszło w laboratorium embriologicznym Kliniki Medy...

już mnie świerzbiło, żeby napisać, że to zdecydowanie lepsze niż njus na ten temat z Super Expressu (zdaję sobie sprawę, że to zestawienie bez sensu i jest wielce obraźliwe dla a. przebywanie w takim towarzystwie, za przeproszeniem, intelektualnym), gdy sobie przypomniałam listę kandydatów na prezydenta/tkę z gazety tejże z, a jakże by inaczej, sondą wśród gawiedzi, ktoż to naszym przyszłym prezydentem-właściwie-bez-znaczenia-chyba-że-chodzi-o-otwieranie-i-zamykanie-czegoś-tam zostanie. Otóż na chwilę obecną Duda Andrzej 20149 głosów, JKM 13368, a Bronisław 1167. tak mnie to uchachało, i w ogóle wizja całych tych wyborów do czegokolwiek, gdy po ogłoszeniu wyników pokazują w tv po raz kolejny mapę z granicami rozbiorów Polski w kolorach, wprowadziła mnie w nastrój tak doskonały, że jak Anna Grodzka ma 373 głosy, to wiedzcie, że jeden jest mój.

Komentarze

 1. Sprawy przecieków ze szpitali, to nie pierwszyzna. Czasem jednak sprawiedliwości staje się zadość, jak w Puławach, na początku lat dziewięćdziesiątych, gdy aborcja była dozwolona, lecz odbywała się debata o jej zakazie. Podczas jednego z kazań tematycznych, ksiądz wymienił z imienia i nazwiska lekarza, który w powiatowym szpitalu dokonać miał w ciągu minionego miesiąca (licząc od tamtego kazania) pięciu zabiegów aborcji- KTOŚ WYKRADŁ POUFNE DANE ZE SZPITALA. Doszło to do owego lekarza, więc ten w następną niedzielę po sumie, gdy już ksiądz wyszedł, a ludzie jeszcze śpiewali jakiś rytualny song pożegnalny, podszedł do głośnika i przedstawił się, powiedział, że jest tym lekarzem, który dokonał pięciu aborcji w zeszłym miesiącu- trzy z nich były na ZAKONNICACH i ma na to dokumenty. 60% wszystkich zabiegów w tamtym miesiącu zamówiły siostry zakonne. Nie zdziwiłbym się, gdyby pozostałe były zamówione przez księży, którzy zaszaleli "na Glempa i bez ogumienia" i dopadły ich konsekwencje.
  Sprawa bulwersuje mnie o tyle, że sam wiedziałem, iż informacje dotyczące mojego leczenia w Irlandii, wyciekały do szpitalnych kapelanów i zakonnice, choć w każdej ankiecie ZAWSZE zaznaczałem, że jestem ateistą. I zawsze toto przyłaziło do mnie przed poważnymi operacjami, licząc że jestem zesrany ze strachu i się chwycę brzytwy, choćby to było wstąpienie do ich sekty. No, goniłem towarzystwo, operacje się udawały, widocznie zostałem nagrodzony za cudowne pogonienie hochsztaplerów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie wyobrażam, że przeróżne błędy się zdarzają i choć to przykład trochę innego ciężaru, to tak jakby zakazać operacji na sercu, bo niektórzy pacjenci umierają. Pomyłka, która zaszła, jest pomyłką która zaszła, tymczasem środowiska duposłodkościskowe traktują ją jako kolejny (!) argument przeciw procedurom umożliwiającym parom posiadanie potomstwa w sposób niegodny.

   Nie słyszałam o tej sprawie z Puław, ale to potwierdza to, co powiedział dr Rudziński w wywiadzie, który kiedyś tutaj wspominałam
   http://www.shinyhopes.blogspot.com/2014/07/o-aborcji.html

   Aborcja jest be, gdy robi ją ktoś inny :)

   Usuń
  2. Ależ oczywiście, błąd mówi o tym, że należy go wyeliminować, a nie, że należy zaniechać prób. Tym bardziej, że w przypadku tej pomyłki, nastąpił on przez zwykłe łamanie standardowych procedur- zupełnie jak w Smoleńsku. Jakoś nikt (za wyjątkiem prezesa) nie przestał z tego powodu latać samolotami. Wszedł w tym roku na ekrany film "Bogowie"- trzech pierwszych pacjentów nie przeżyło przeszczepów. No i oczywiście wtedy była podobna nagonka na Religę, a dziś połowa katabasów ma bajpasy i nigdy nie słyszałem, by jakiś ksiądz odmówił przeszczepu serca ze względów moralnych.

   Usuń
 2. Widziałem tę sondę z SE, natknąłem się na nią, gdy szukałem nazwisk wszystkich kandydatów na kandydatów podczas tegorocznych wyborów- również mnie rozbawiła. Z drugiej strony, jakie o pożyteczne: Od razu widać, jaką prasę czytują wyborcy Dudy i JKM, co nam coś niecoś mówi o ich poziomie :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam identyczne przemyślenia. Dodam jeszcze, że na moim fejsbuczku wszyscy lajkerzy JKM to dzieciaki naokoło gimnazjum. JKM chce z tego wyciągnąć wniosek, że to przyszłość narodu. Ja jednak uważam, że to syndrom kupowania fajek za pieniądze tatusia.

   Usuń
  2. A zauważyłaś, że najwięcej "Państwo nas okrada" wrzeszczą ci, co w życiu nie płacili podatków, bo póki co, są na garnuchu rodziców?

   Usuń
  3. Oczywiście nawiązuję tym do stałego tekstu dzieci od Korwina.

   Usuń
  4. No cóż, pasożyty mają sporo do powiedzenia na przystankach autobusowych, i zawsze gdzieś pomiędzy tym, że pogoda albo za zimna lub za gorąca ludzie, którzy płacą podatki, okazują się być ich wrogami nr 1.

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty