niż demokratyczny

dwie rzeczy po-rannie:

jeśli chcemy, by nasze opinie były krytyką twórczą, a nie tylko sztuką dla sztuki, nie piszmy, że wszystko, co podpisze Andrzej I Jego Długopis jest głupie. to jest niemożliwe, aby jakiś człowiek robił wszystko w 100% głupio i niezgodnie z naszymi poglądami. musi być jakiś punkt w którym się z nim zgadzamy. i to jest nie-wstyd się przyznać. wiatraki są piękne. energia wiatrowa jest dobra. ale ... do ciężkiej naci, nie można ich stawiać gdziekolwiek popadnie. nie jest to wyznacznikiem naszej wolności, że ktoś sobie może postawić gdzie chce (wiatrak, cokolwiek tam ten ...). można się kłócić o intencję - że nie chodzi o uporządkowanie tej sytuacji i wysłuchanie szarych obywateli a o lobby węglowe, które w gacie robi na rzadko. ok, ale można było to dawno już załatwić z innymi, zielonymi intencjami. skoro się nie dało jakoś, biedaczkom bezradnym, niech będzie i to.

włączam sobie ... a nie ... włanczam se tvpwawa i co widzę? Pietrzak na fali miłości do słoneczka w nowym programie "z szafy Pietrzaka". recenzja krótka: dziadki dziadkom. albo nawet okrutniej: bosz, jaki on się nieśmieszny zrobił. a niby że tak ładnie myślałam o roku 1937 po obejrzeniu serialu o Bodo.

Komentarze

 1. @"Pietrzak nieśmieszny się zrobił"

  A to on kiedykolwiek był śmieszny? Mnie nigdy nie śmieszył, on zawsze robił na mnie wrażenie niespełnionego populisty wiecowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś trwałam w mylnym poglądzie, że każda satyra z czasów PRLu miała jakąś wartość, bo była tworzona w tzw. warunkach szkodliwych, więc nie mnie, gówniarze, ludzi oceniać.

   Ale już wyrosłam. I dźwięczy mi w uszach, że na starość ludzie się robią coraz bardziej podobni do siebie. To się pan Pietrzak zrobił. I smutno jakoś :I.

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty