wywiad marca

Gdyby pan o nich pisał, to o czym by to było? 
– Na pewno nie o Szatanie. Cokolwiek by złego o nim powiedzieć, jest piekielnie inteligentny. Kiedyś na ścianie klatki schodowej moskiewskiej kamienicy – tej, w której mieszkał Berlioz, a potem Woland ze świtą w powieści Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” – pod rysunkami kota Behemota, Korowiowa i Wolanda zobaczyłem napis: „Szatanie, przyjeżdżaj, ratuj! Strasznie się dużo drani namnożyło”. Ale na Szatana bym nie liczył, na granicy by go nie wpuścili, nawet z kotem.

albo:

„Siedzę przy oknie i razem z całą cywilizowaną Europą popijam espresso. Czasem się troszkę wstydzę, ale nie bardzo”. Może to będzie pierwsze zdanie w książce, którą teraz piszę. 

lub też:

Bóg zesłał uchodźców jakby specjalnie dla nas. Żeby nam poprawić samopoczucie. „Islamista, brudna kurwa, nam, Polakom, nie dorówna”. Zawsze myśmy się gdzieś wpychali, emigrowali, błagali, żeby nas wpuścili. A teraz, nareszcie, my możemy nie wpuszczać. Jezu, jakie to jest przyjemne. Chcą do nas, a my im pokazujemy takiego wała. No, tak znowu wielu to się do nas nie pcha, ale tak czy inaczej wstajemy z kolan. Gdzieś tam ludzie się tłuką, toną... Jakieś dzieci z Aleppo? Wojna Ruskich z Ukraińcami? A niech się wytłuką! Swoją drogą, Ruscy byli cudowni z tym swoim: „Nie możemy się z Ukrainy wycofać, bo nas tam nie ma”. Czysta poezja. Dlatego tak lubię Babla.

te i inne myśli, jedna lepsza o drugiej, o wielkim strategu, reformie oświaty i innych sytuacjach zastanych dyjalog Donaty Subbotko z Januszem Głowackim w Tej Strasznej Wyborczej. 31 marca 2017. dyjalog, który powinien tu zaistnieć jako cały, brazylijski cytat. słowo na niedzielę.

Komentarze

 1. To przykre gdy zamyka się drzwi przed potrzebującymi.
  Zło ma różne oblicza. Jest tam , gdzie jest zła wola
  i świadome, naganne postępowanie. Gdzie pycha tam zło. Upadłe anioły nie próżnują, sieją zamęt pośród dobrych
  i złych...
  Wszystkiego najlepszego na Święta Wielkanocne i po nich też - Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wprowadzajmy elementu baśniowego - żadne upadłe anioły nie są odpowiedzialne za to, co w tej chwili się dzieje, tylko rządzący, którzy pobłażają narastającej fali nacjonalizmu wśród niedorobionej mentalnie młodzieży.

   Ja rozumiem, że chcą mieć z nich skrzydło zbrojne do ochrony własnego tyłka. Kto mieczem walczy jednak ... przypominam, że już teraz z tego powodu żona pana Dudy udziela się minimalnie, żeby swoim żydowskim nazwiskiem pupilkom nie świecić. To nie jest normalne ...

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty