Dzień nasz powszedni

Wtorek, 21 czerwiec

T. Rydzyk w Parlamencie Europejskim oświadczył, że Polska jest krajem totalitarnym i niecywilizowanym. Z jednej strony chciałabym ze szczerego serca zaprzeczyć. Biorąc jednak pod uwagę liczbę osób uczestniczących we mszy z powodów innych niż wiara oraz to jakie wyroki dostają osoby duchowne w sprawach malwersacji finansowych i molestowania (te drugie, są w ogóle jakieś?) stwierdzam łagodnie, że mamy przed sobą jeszcze długą drogę ku normalności.


-----------------------------------------

Wrocław został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury na rok 2016. Nie mogę bardziej się cieszyć z decentralizacji naszego kraju. Jeszcze 20 lat temu wszystko co dobre szło na Warszawkę. Następny punkt programu: zbudujcie w tym mieście lotnisko międzykontynentalne. Nie każdy, kto ma szansę wyjechać do Ameryki Północnej, ma jednocześnie ochotę w celach transportowo-pociągowych oglądać rozgrzebane centrum stolycy.

Czwartek, 23 czerwiec

O Rydzyku w Faktach po Faktach TVN24:
To, co się złego stało z założycielem Radia Maryja to odejście od charyzmatu zakonu, do którego należy. Ten spór dotyczący geotermii to jest spór, który nie powinien się toczyć między księdzem kościoła katolickiego, a strukturami państwa. Misją księży nie jest kopanie dziur w ziemi, obrona Stoczni Gdańskiej, organizowanie telefonii komórkowej, tylko głoszenie słowa bożego. Od tego momentu jego działania stają się powoli karykaturą katolicyzm (...). Wszystko, co się dzieje w Radiu Maryja wobec katastrofy smoleńskiej, cała ta histeria i mistycyzm, które otaczają tę tragiczną historię i PiS, który jest emanacją nowej listy świętych grozi polskiemu kościołowi i katolicyzmowi w sposób realny.
Szczypię się w rączkę, przecieram oczy. Pod wypowiedziami podpisany Roman Giertych.

-----------------------------------------

Ponaglana wczorajszymi nachalnymi reklamami i kłapaniem o tym w każdych wiadomościach, zastanawiać się poczęłam od kiedy obchodzimy Dzień Ojca. Wikipedia głosi, że od roku 1965, a ja przysięgłabym, że jeszcze 5 lat temu nie słyszałam, aby Yeleexpressy i Wiadumości tak naciskały i zachłystywały się tą datą. Od czasu intensywnego promowania przez media Walentynek nie słyszałam tyle bełkotu. Nie żebym miała coś przeciwko samej idei. Po prostu zaintrygował mnie zmasowany atak. I nastawił na bunt :).

Komentarze

 1. zdjęcie podoba mi się bardzo:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Giertych słusznie prawi, ale dlaczego dopiero teraz, a nie wtedy, gdy pełnymi garściami czerpał poparcie polityczne rydzykowego radia?

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest pytanie z rodzaju tych, na które głupio odpowiadać na konferencjach prasowych.

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście ciekawie brzmią słowa o totalitaryzmie z ust kogoś, kto sam reprezentuje totalitarną doktrynę... choć z drugiej strony trudno mu zarzucić kłamstwo... a jeszcze ten boczny głos "schulefuhrera" /byłego, na całe szczęście/, to już w ogóle nie wiadomo o chodzi... niemniej jednak dobrze, że tak się dzieje... co by to było, gdyby Hitler i Stalin dogadali tak bardziej trwale?... przechlapane... porażka, padaczka, marnota i dyndas :)))))...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w ogóle chylę czoła przed mieszkańcami Wrocławia, gdyż jako pierwsi z mieszkańców wielkich metropolii pokazali wielki środkowy palec przedstawicielom partii politycznych i zrozumieli, że wybory samorządowe to szansa, by wskazać kogo znają i cenią za sukcesy, a nie frazesy.
  Co się zaś tyczy bredzenia Rydzyka, to się już ociera o wiarę w boskość własną, niczym u Faraona lub Cezara. Jeśli Rydzyk chce wiercić dziury, niech wierci, ale niech nie żąda finansowania jego prywatnych inwestycji, przy jednoczesnym zatrzymaniu całego prawa do zysków. Że niby co, państwo ma pokrywać koszta, a jeśli produkcja ciepła stanie się opłacalna, to za swoje pieniądze sfinansuje sobie konkurenta na rynku energii??? I to takiego specyficznego, który nie płaci podatków?!

  OdpowiedzUsuń
 6. No jak to, co by było @pkanalio? Byłby taki porządek, jaki lubisz. Jakieś romantyczne bunty można by uskuteczniać. Byłby materiał na niejeden "Czas honoru" :).

  OdpowiedzUsuń
 7. @Wolandzie, po 50 latach wrocławianie zrozumieli, że jak sami sobie nie załatwią, to nikt im nie załatwi. Długa nauczka, ale skuteczna.

  Tadeusz Rydzyk jako biznesmen korzysta ze statusu jaki daje mu jego drugi zawód. Księża, gdy zbierają na tacę, tłumaczą wiernym, że to przecież dla ich własnego dobra, bo oni pomrą a bogactwo zostanie w parafii dla przyszłych pokoleń. Ja niestety zawsze miałam kłopot ze zrozumieniem tego fragmentu, wg którego dla przyszłego dobra przyszłej parafii w chwili obecnej dokładam się do pomidorowej obcego mi faceta. To moje myślenie bardzo złe przekładam na geotermię. Nie rozumiem czemu państwo z moich pieniędzy ma dopłacać do zbożnych wynalazków okrężną drogą poprzez fundowanie jakiemuś gościowi maybacha.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty