XIX. Co trzeba zrobić, żeby dostać order?

Dubinki, Litwa

Dzisiaj mija 68 lat. Zygmunt Szendzielarz, major AK i prawdopodobny odpowiedzialny za masakrę kilkudziesięciu cywili, został w 2007 pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Komentarze

 1. Za Wikipedia:
  1 października 1993 orzeczeniem Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie została unieważniona większość jego wyroków śmierci, a 10 grudnia w wyniku apelacji do Sądu Najwyższego reszta tych wyroków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu jesteś zdziwiona Wiedmo? Przecież od zawsze najwięcej odznaczeń rozdawano za zabijanie bliźnich. Władza to kocha. Kocha gotowych dla niej i w jej imieniu zabijać. Nic się nie zmieniło. Chyba nic.Pozdrawiam wakacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Caddicusie, czytałam to. Nie zmienia to faktu, że sprawa o której piszę pozostała niewyjaśniona, a weterani AK robili wielkie oczy, gdy kilka lat temu litewska prokuratura próbowała ich przesłuchać na okoliczność. Bo tylko Polacy mają prawo dopytywać się o ofiary. A skoro tam zginęła Polka z 4-letnią córką, to po prostu wypadek przy pracy i ku chwale Ojczyzny :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz @alwie, nie dziwię się. Tak po prostu naszło mnie pod to ciało boże :))
  Pozdrawiam wakacyjnie, tudzież :>

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty