Tfardość menszczyzny

Droga Mu,

Tak sobie czytam wyjątki z biblii przy piątku i natrafiam na różne cycaty. Np.:
"Sonia: Pani Iwono, na temat dyskryminacji sie nie wypowiem, poniewaz z natury - dzieci, kobiety i starsi, byli, sa i beda, ta grupa, ktora zawsze jest ta "slabsza" (pojedyncze przypadki, jedynie potwierdzaja te regule) wymagajaca szczegolnej czci, troski, czulosci i opieki. Mezczyzna jest z natury "twardszy", wytrzymalszy psychicznie, odporniejszy emocjonalnie."
Mam ochotę poprawić ą i ę (ł i ó też) ale walczę ze sobą i wygrywam. Ignoruję kawałek o Harrym Potterze (nadal nie czytałam). W Polsce na jedną samobójkę przypada pięciu samobójców. O jakiej twardości pisze Sonia? O jakiej Tfardości? Hm? Poważnie chcę wiedzieć co myślisz.

FEministka.
Mysz.

Komentarze

  1. Ja w ogóle nie rozumiem sensu narzucania sztucznych zasad. Każdy powinien spełniać taką rolę życiową, do jakiej się nadaje, bo inaczej zmarnuje życie sobie, a może i innym. Tak jak dziedziczna praca lekarza, prawnika, inżyniera etc. jest idiotyczna, tak też i przypisywanie roli twardziela mężczyźnie i bezbronnej istotki kobiecie są niemniej chore, bo naprawdę znam sporo gamoni i jeszcze więcej frustratów płci męskiej, wystarczająco wielu, by jednak przyjąć margines błędu dla stereotypów.

    OdpowiedzUsuń
  2. No cóż, dr Woland adekwatnie odniósł się do tematycznego wątku. Mnie pozostało przytaknąć:)). I dopowiedzieć, że w osądach zawsze musi być umiar oraz ten sławetny margines, w którym mieszczą się błędne zapatrywania.
    pozdrawiam***

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty