SF-ałszowane wybory i Pomarańczarka

W sejmikach, są niemal wszystkie spływające do gmin pieniądze, zwłaszcza te unijne i te z funduszu ochrony środowiska. Wójtowie całują marszałków województwa po rękach, bo jak nie dostaną pieniędzy, to ich nie ma. A marszałkowie dają, komu chcą, wedle uznania.
Tyle pan Janusz Wojciechowski, europoseł, w kontekście hipotezy, że wybory samorządowe zostały sfałszowane. Idea zakwitła w jego umyśle po informacji o ilości oddanych głosów nieważnych. Tymi rewelacjami podzielił się ostatnio z Naszym Dziennikiem, znanym z dużej ilości hipotez. Europoseł przystąpił w listopadzie do PiS i przyznam, że choć mnie też wydało się dziwne, że ta partia przekroczyła  w wyborach 10% poparcia, to jednak uważam, że pan Wojciechowski stąpa po cienkim lodzie. Dla Naszego Dziennika oczywiście brawa za odważne kreowanie nowej rzeczywistości.

Z bardziej interesujących wiadomości tygodnia: czy ten obraz okaże się autentykiem?


Zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Aleksandra Gierymskiego "Żydówka z pomarańczami" prawdopodobnie odnalazł się w małym domu aukcyjnym Eva Aldag w Buxtehude pod Hamburgiem. Właśnie dzisiaj miał być licytowany za śmieszną cenę wywoławczą 4400 euro. Na szczęście zdjęto go z licytacji i będzie można zbadać jego autentyczność.

 ...........................................................

edit 9/12/2010
Eksperci z Muzeum Narodowego w Warszawie bez żadnych wątpliwości potwierdzili autentyczność obrazu.

Komentarze

 1. Najbardziej optymistycznym fragmentem tego wpisu jest sprawa obrazu Gierymskiego. Natomiast political fiction uprawiane przez ND i tym razem pana Wojciechowskiego mam nadzieje znajdzie odzwierciedlenie w Szkle kontaktowym lub innych kabaretowych programach. Jedyna prawdziwa rzecz to podział środków unijnych: wszyscy dzielą pieniądze tak, by dostali swoi. Zasada (mutatis mutandis) cuius regio, eius religio w polityce lokalnej jest stosowana na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałem, że pan Janusz po prostu przygotowuje się do zawodów:
  http://tinyurl.com/2vs9ym6

  OdpowiedzUsuń
 3. Poza tym, sama zobacz reportaż o panu Januszu:
  http://tinyurl.com/2v95hel

  OdpowiedzUsuń
 4. @caddicusie, o tym dziwnym podziale środków nie musisz mi mówić. Gdyby tak ktoś przyjrzał się bliżej np. projektom unijnym dla szkół, szczególnie w gminach wiejskich ... łohoho ...

  @Wolandzie, z namiarów które podałeś widać, że konkurencja jest duża. Ale myślę, że szanse ma wspomniany przez nas pan całkiem realne. Tym bardziej, że ambicji w tym kierunku mu nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. obraz...no, ciekawe...

  sfałszowane wybory - (machniecie ręką)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty