Wybory samorządowe 2010

Wczorajsze wybory wygrał ... PiS. Tak wynika z przemówienia prezesa. Jednocześnie znaleziono winnych (?) tak niskiej wygranej - osoby, które zostały wyrzucone i kłapały dziobami za głośno. Konsolidacja ... praca ... myśl - to plany na przyszłość. Szczególnie ta ostatnia idea ścisnęła mnie za serce.
Ten dzisiejszy wynik, o ile zostanie potwierdzony oznacza jedno: czas Platformy Obywatelskiej się kończy - stwierdzenie wywołało prawdziwy entuzjazm na sal.i Biorąc pod uwagę ostatnie czystki przypuszczam, że zgromadzeni starali się konkurować w kategorii głośności oklasków i okrzyków - Gdyby nie ta zaplanowana, perfidna, przeprowadzona z pełną premedytacją akcja, my byśmy te wybory wygrali. Ona była po to, żebyśmy ich nie wygrali (no ejże).
A wracając do rzeczywistości: wyniki z godziny 23 wskazują na 33,8 % dla PO, 27 % - PiS, 15,8 % - SLD i 13,1 - PSL. Dla porównania 4 lata temu były to kolejno 27%, 25%, 14% i 13%, a więc znacząco, pomimo kryzysu, zmienił się stosunek głosów dla PO.

Komentarze

 1. Swego czasu był pan dr Josef Goebbels. Opisując rzeczywistość związaną ze zbliżaniem się Armii Czerwonej mówił w nadzorowanych publikatorach, że wojska niemieckie wycofują w sposób zamierzony i zaplanowany. PiS przyjął podobny sposób opisywania rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Demagogię zawsze rozumiałam, gdy stał za nią jasno określony interes. Tylko że po szopce medialnej, jaka dzieje się od kilku miesięcy, kto w nią wierzy?

  OdpowiedzUsuń
 3. PiSowi zmalało do 23% (nieco ponad 80% sprawdzonych protokołów), PO zmalało do 31%, wzrosło u PSL do 15.5.
  Wywody Jarka uczciłem rano komunikatem specjalnym:
  Komunikat specjalny: Choroba psychiczna prezesa PiS weszła w fazę przewlekłą- ostrą. Nie byłem jedynym, który przewidywał pogłębienie patologicznego stanu umysłu prezesa po wyborach, a przed nami jeszcze ogłoszenie oficjalnych wyników. Panie prezesie, teraz pańskim wyborczym hasłem powinno być: "WE WTOREK DO TWOREK".
  OBJAWY OBŁĘDU PREZESA- nie podejmuje się udzielić medycznego opisu, dla zainteresowanych psychiatrów link:
  http://tinyurl.com/2uwk5co

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako rzekłeś, wyniki zmieniły się nieco. Oficjalne miałam dopisać je w tym temacie w ramach edycji, ale duch mój do tej sprawy znacznie osłabł.

  Zaczynam niezmiernie cenić sobie Twoje diagnozy :). Są (niestety) niezwykle trafne, a i pośmiać da się, co zawsze należy czynić w sprawach beznadziejnych, jeśli tylko nie wieszają za to za ziobro.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty