sobota

Organizatorzy prolajferskiej ekspozycji na bydgoskim Starym Rynku zamierzają zaskarżyć władze miasta, które zdecydowały w ostatni poniedziałek o usunięciu z ulic kilkunastu wielkoformatowych plakatów przedstawiających głównie szczątki płodów ludzkich po aborcji. Władze miasta bronią się m.in. tym, że wśród plakatów było ogromne zdjęcie Adolfa Hitlera.
   Dobrze, że pod portretem Adolfa umieszczono informację jak to zalegalizował on w 1943 roku aborcję dla Polek, co wytłumaczyło kontekst jego obecności. Bo moja pierwsza myśl była inna: ...
   W nazistowskich Niemczech ciało kobiety należało do państwa, a nie do niej samej, i aborcja wśród własnych obywateli była zakazana/podporządkowana postulatom ideologicznym, tak jak chcą tego dzisiaj w Polsce organizacje przeciwników aborcji. Tyle, że robiąc krok dalej, wyboru powinny nie mieć nie tylko Prawdziwe Polki, ale wszystkie kobiety jakie przekroczą nasze granice. Bo zasadniczo, drodzy państwo, rozrost idei przez pączkowanie miarą postępu.

Komentarze

 1. Właśnie takie samo skojarzenie mi się nasunęło. Zarówno hitlerowskie Niemcy, jak i stalinowski Związek Radziecki utrzymywał zakaz aborcji.
  Najbardziej chyba podłe było zachowanie Francji Vichy, gdzie odmawiano osobom dokonującym aborcji prawa do sądzenia przez ławę przysięgłych (jak w pozostałych procesach), twierdząc że przysięgli podchodzą zbyt emocjonalnie. Słynny przypadek Marie-Louise Giraud, która nie doczekała się ułaskawienia i została zgilotynowana w czerwcu 1942 jest chyba najbardziej znany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale powiedz to przeciwnikom aborcji. Obruszą się tak samo jak na myśl, że Adolf był mocno wierzący.

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty