Stare pisarki, ustawy Kidawy i brak antysemityzmu w narodzie polszkiem.

    Są rożni recenzenci książek. Np. niżej podpisana - zaczęła pisać bloga recenzenckiego, ale zamknęła go po 2-3 miesiącach załamana faktem, że niczego nie czyta, bo nie ma czasu, a recenzowanie książek, których się nie czyta uważa za zbyt pokrętny sposób istnienia. Są też recenzenci przewidywalni, np. każda książka, która jest o jedynej słusznej wierze jest dobra lub przynajmniej warta polecenia (oczywiście, gdy pieje peany na temat wspomniany, a ja nie czuję jak rymuję), natomiast wszystko inne musi być oparte na faktach i to recenzent decyduje co jest oparte na faktach (czyli fakty z którymi się nie zgadzamy są odrzucane jako fikcja). Być może odpryskiem tego ostatniego jest, że recenzent boi się dyskusji i nie można pod jego recenzjami komentować. A nuż fakty zostałyby wskrzeszone. Jako dobry człowiek zawsze polecam takie strony licząc na bycie hurysą z odnawialnym dziewictwem in afterlife. Można sobie zadawać pytanie, po co ktoś krytykuje szkolnictwo, a gdzie indziej chwali się, że pokończył kursy pisarskie, ale nie wymagajmy sensu od ludzi, którzy nie widzą go we własnym życiu i szukają wszędzie poza nim. W minionym roku rzuciłam w eter (gdzie indziej) takie myśli:
Podstawowego grzechu nowicjusza lub pisarza sensacji pt. wrzućmy długie, nieistotne opisy, żeby wszyscy od razu wiedzieli z pisarzem jakiego kalibru mają do czynienia nie znajdziemy w tej fabule. [..]

Oceniam Kod bardzo wysoko (w swojej kategorii) jako osoba która nie otrzymuje dochodu na bazie fikcji konkurującej z tą przedstawioną w Kodzie, totalnie niezainteresowana teoriami spiskowymi i wysoce zainteresowana racjonalnym podejściem do rzeczy. [..] To tylko książka, zresztą jednorazowego czytania. Żaden dramat, żadna głęboka, życiowa filozofia. I niech się stuknie w głowę zszywaczem ten, kto chce się z niej uczyć historii.
Nie można jednak liczyć na taką lekkość u wszystkich. Stwardnienie rozsiane może jednak tłumaczyć wiele. Może tłumaczy, kto tam wie.

A teraz coś z innej beczki (and now for something completely different). Dla poszukiwaczy tegoż sensu, mityczny projekt ustawy Kidawy o in vitro można sobie przeczytać już. Czyli fani dwóch konkurencyjnych ustaw PiS będą wiedzieli konkretnie na co pluć. a. od lemingów wyraziła co czuję, więc jeśli ktoś jest zainteresowany tym, co czuję, niechaj zaklika.

{Ponieważ chciałam jeszcze napisać poniższe zdanie, wrzucam ten post pod etykietę wielofunkcyjną "omnipotencya y wielomian"} ... a że nie ma antysemityzmu w narodzie polszkiem, to jest tak oczywiste (haha i tutaj haha oraz lol, śmieje się autorka tego zdania tak szeroko i szczerze, że zaczyna ją to ociupinkę martwić), że nie będę rozwijała tej myśli.
>>>

Komentarze

 1. Taka ja na przykład czytam sobie powolutku pracę zbiorowa "Jak zostać pisarzem".Czytam i otwierają mi się oczy.Nie tylko na sztukę pisarską, bo ta mi raczej nie zagraża, ale
  na rzetelność warsztatową, czyli na wiedzę/dobroć/odwagę Autorów.Godne polecenia dzieło, bo że to jest dzieło- nie mam już wątpliwości, choć jestem dopiero gdzieś po trzeciej części lektury obowiązkowej.Obowiązkowej dla każdego piszącego, więc także dla mnie.Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie sięgnęłabym po dzieło owo w wolnym czasie. Choć wiem, że to nie uczyni ze mnie świetnej pisarki, tak jak udział w warsztatach metodycznych nie uczynił jeszcze z nikogo dobrego nauczyciela (szczególnie, gdy często gęsto sam metodyk-wykładowca nie stosuje w swojej pracy zasad, które rozmazuje rzutnikiem na tablicy). Pozdrawiam nie-dzielnie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty