Spécialité polonaise 4, czyli cyrku z krzyżem cd. ...

Artykuł "To już jest wojna pod krzyżem" Dominiki Olszewskiej w Gazecie Wyborczej. Wybrane cytaty:
Żyd Tusk chce usunąć krzyż pod osłoną nocy jeszcze przed tą sobotnią paradą zboczeńców [EuroPride]. Tym gejom i lesbijkom święty znak będzie przeszkadzał w kopulowaniu na ruchomych platformach ... Modlitwą chcemy wybłagać Boga, by zrobił wreszcie porządek z tym żydowskim rządem.
- Bogusława Dziwisz, kasjerka z Ochoty 
Mieliśmy prezydenta Lecha - prawdziwego Polaka i katolika, to go wzięli i zamordowali. A jak po północy wygrywał wybory jego dzielny brat Jarosław, drugi katolik i Polak, to je sfałszowali. Polski już nie ma.
-  Krystyna, emerytowana farmaceutka z Tarchomina
Dziadek Komorowskiego był bolszewikiem o nazwisku Szczynukowicz. Zabijał Polaków w Bitwie Warszawskiej. Potem uciekł z naszej niewoli, wyrżnął całą szlachecką rodzinę Komorowskich. Potem ukradł ich nazwisko. Teraz jego wnuk Bronisław udaje Polaka.
- mężczyzna w kucyku
Tu przychodzą podsłuchiwać Żydzi z "Gazety Wyborczej". Farbują się na blond dla niepoznaki. Mówią w obcych językach. Ja ich zawsze bezbłędnie rozpoznam po dużym garbatym nosie i nienawiści w oczach. Po tobie to widać, że jesteś rasową Słowianką.
- pani Joanna ok. 40-tki
Czy 35 lat to jest ok. 40-stki? Bo wszyscy mi mówią, że młodo wyglądam. Dziękuję Wam, o bogowie! Jeśli poczytaliście, powiedzcie mi, gdzie my żyjemy? Czy są tylko tacy Polacy, biedni, zawistni, ultra-religijni i jak to napisała Aleksandra z imperatywem obrony swojego boga? Jak ulżyć im w cierpieniu? Bo oni cierpią przez to swoje nieudane życie w którym nigdzie nie byli, nic nie widzieli i zżera ich nienawiść, że gdy trzeba będzie umierać zostanie tylko to do wspominania, co mają teraz. Czyli 0.

.........................................

Komentarze

 1. Ha, ha, Myszko macie podobny post z Elizą. Kaczyńskiego trzeba ubezwłasnowolnić, a krzyz wyrzucić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Został usunięty? Bo nie widzę go w tej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myszko , cieszyć się możesz nie tylko z racji wieku :) , pomyśl jakiego kontekstu nabrałoby Twoje pytanie : "(...) gdzie my żyjemy " , gdybyś zamieszkiwała Arabię Saudyjską ?

  W każdeym społeczeństwie są ludzie ulegający skrajnej potrzebie manifestowania przywiązania religijnego , od USA po Bałtyk .
  Cenię to sobie wyżej od potrzeby ekshibicjonizmu seksualnego ( dewiacji) czy manifestowania zażyłości fizycznej przez pary hetero czy homo .

  Dlaczego nie można spokojnie przeanalizować źródeł konfliktu strategii wyjścia tej z sytuacji .Zacznijmy od pytania , kto wszczął konflikt .
  1.Harcerze samorzutnie stawiący krzyż ?
  2. Komorowski zapowiedzią jego przeniesienia ?
  3. Kaczyński , który stawia weto ?

  Czy nie można spytać o motywy , nie obwiniać a zrozumieć ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Optuję za nr 1. W naszym kraju wszystko inne poszło z górki i to było absolutnie do przewidzenia. Wszędzie są motywy, ale znając skutki trzeba panować nad odruchami.

  Gdybym mieszkała w Arabii Saudyjskiej, pewnie też byłabym zadowolona (każdy względnie kocha kraj w którym mieszka, ponieważ wartość tego miejsca jest podniesione przez fakt, że to właśnie my się w nim urodziliśmy). Ponieważ tam nie mieszkam, Arabii nie będę chciała naprawiać (jak sobie pomyślę, że oni tam cały czas mają takie upały, lasowanie się mózgu jest w jakiś sposób uzasadnione).

  Manifestowanie przywiązania religijnego jest ok. Właśnie śpiewają coś tam w tv publicznej na pogrzebie Jankowskiego. I gitara. Mnie tam nie ma. Taka manifestacja na środku ulicy też by mnie nie obeszła, dopóki ktoś nie wrzaśnie "won z "naszego" kraju!"

  OdpowiedzUsuń
 5. Winiłabym raczej opcję 2. Poczekałby , pogadał z Kaczką , harcerzami , kurią ... pewnie tak będzie .
  I stanie jakiś głaz z wmurowana tablicą .

  To racja , podobno poza brakiem wolności , kobiety mają wygodne życie . Jak za chwilę ta burza nie przyjdzie , będę spać w wannie . :)

  Masz znowu rację , widzialam plakat z napisem : Nie będzie gej pluł nam w twarz ! -- oczywiście młodzież wszechpolska . Głupole , niebezpieczni głupole !

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle, że nie jest w ogóle uzasadnione, czemu miałby rozmawiać z harcerzami i kurią. Jeśli się robi happening, to potem należy po nim posprzątać. To harcerze powinni demontować krzyż. Szkoda tracić publiczne pieniądze na opłacenie policjantów, bo i tak z kasy wymaszerowało już dużo sałaty na tematy poboczne.

  Wiesz, mnie bardzo śmieszy jak Polki wyjeżdżają za mężem, a potem marudzą, że nie jest jak w domu. Normalne, jest jak w domu, ale u nich w domu. Poza przemocą wobec kobiet (która i u nas się zdarza) oraz niższą stopą życiową, ludzie żyją sobie normalnie. Jedzą, dyskutują, kogoś kochają. Arabskie kobiety bardzo cenią sobie rozdział płci. Jak już muszą wyjść za kogoś z polecenia rodziny, to przynajmniej ta osoba nie siedzi im nad głową 24h, tylko mają swoje osobne miejsce do życia. A że są nietolerancyjni religijnie? A który jest u nich rok? I pomyślmy jacy my byliśmy "rewelacyjni" w XV wieku.

  OdpowiedzUsuń
 7. A co Belgia to może normalny kraj?, słyszałaś co brytyjski eurodeputowany powiedział o Belgii?

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz na myśli eurodeputowanego z kraju w którym jeździ się po lewej stronie?

  Ja bardzo lubię Wielką Brytanię. Ale w konkurencji na normalność nie radziłabym jej obywatelom wytykać innych paluchami :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty