Pogotowie jeżowe.

Dzisiaj będzie jeżowo, bo wiosna poza pąkami, zielonością i krzesłami rozłożonymi pod kwitnącą wiśnią daje również upust ludzkiej głupocie. Głupota mnie drażni, więc nie będę miła i taki oto mały apel tutaj wrzucę:

Jeżdżenie z nadmiernymi prędkościami po prowincjonalnych drogach, wypalanie trawy w przydomowych ogródkach (dwie te rzeczy są prawnie zakazane) czy serwowanie trucizny na ślimaki (bo pierdolenie z sąsiadką o tym, jaki to nam berberys sprowadzony z Chin wybujał cholernie nas nobilituje na naszej ulycy) to główne jeżowe problemy. Małe toto, więc nie zauważamy. Nawet rozjechane na drodze nie robi takiego wrażenia jak pies czy kot. Człowieku, jeśli wykonujesz powyższe czynności to czy jedziesz bmw, czy masz ogród najbardziej odpicowany w gminie, czy wyhodowałeś nową odmianę róży, nadal jesteś i pozostaniesz chamem! I nie mam tu na myśli tego chama, co w ziemi grzebał za jedzeniem i głowę z kartofliska rzadko wystawiał. On miał jakieś usprawiedliwienie na swój światopogląd. Mówię o chamstwie jako braku wyższej duchowości, co nie zauważa innego życia poza własnym nosem, a powody do nobilitacji wymyśla sztuczne, jak to czy umie się czy nie umie zrobić ciasto o nazwie szrek. Rusz łbem, zanim się nażresz. Idź na spacer, zamiast jechać przez wieś bmw. I tak robisz wrażenie na niewłaściwych ludziach. Takich samych chamach jak ty.

Ok. I made my point. Dla ludzi, których w ogóle coś obchodzi link do pogotowia jeżowego TUTAJ. Można tam finansowo pomóc tym, którzy robią pożyteczności dla dobra ogółu. Niewzruszonych z góry przepraszam. Nic nie poradzę, że jesteśmy inni.

Komentarze

 1. A może by tak mięsny jeż się zadomowił...
  Kwiatek radości zostawiam - Laura

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem co to jest mięsny jeż. Bezmięsny też nie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty