Przesilenie, czyli SP 5

Na ten sam temat było już: 1 , 2 , 34 , 5 i 6 .
 
Wiem, w takim razie to powinno być SP 7, ale w międzyczasie wtrąciły się ułamki. Wracam do tematu krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
Jest już po 13.
Ustawiono obok krzyża harcerskiego nowe krzyże, była warta górali i górników ... tak, tak ... tych co to w czasie wojny się szczerzyli do tamtych i Ci, których dopieszczał PRL tak, że ich żony nie musiały pracować. Teraz im pewnie ciężko. Harcerze zostali wygwizdani i należy się im za łatwowierność z jaką dali się w to wmanewrować przez swoich podstarzałych przywódców. Krzyż nadal stoi, Bździmowski z PiS-u twierdzi, że to wina prezydenta-elekta. Ludzie, którzy mają czas bywać tam nie tylko o godz. 13, ale 24 godziny na dobę, także wtedy, gdy inni pracują na dochód narodowy, nadal stoją. Co będą robić, gdy krzyż stamtąd zniknie? Przypuszczam, że coś równie bezużytecznego.
Myślę, że to jest moment, w którym Ci, którzy przyszli, aby uroczyście zabrać krzyż do kościoła św. Anny zrozumieli w końcu, że nie o symbol religijny tu chodzi, a o walkę polityczną robioną rękami emerytów i bezrobotnych frustratów. I to jest lekcja bezcenna. Mój ostateczny komentarz to cytaty z dwóch klasyków, w tym jeden wizualny:


Mjr Wołczyk: Z podpisu wynika, że to wiele osób.
Por. Borewicz: A nie wie pan major, że u nas każdy ma w zwyczaju przemawiać w imieniu narodu i to, co myśli ze szwagrem, to oczywiście zdanie większości?
07 zgłoś się, odc. 16, rok 1984, reż. K. Szmagier

Komentarze

 1. Baby z kółka różańcowego wygrały z PO ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Myszko, bezkarność, bycie ponad prawem. Brak zdecydowania, czytaj: pał i armatek, jednym słowem, talibowie w Polsce. Pozdrawiam smętnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech, no cóż, odseparowałam się od sprawy maratonem "Rozważnej i romantycznej" z 1980 roku :))

  Byłoby zabawnie, gdyby poturbowali tych księży z Anny, ale i tak było sympatycznie. Słyszałam, jak jakiś z PiS-u mówił, że rząd niepotrzebnie w to księży miesza ... pewnie już któryś z hierarchów im lekko napomknął, że się z tego zaczyna robić młyn dla Rydzyka ... no cóż, nasi "krzyżowcy" to tego typu ludzie, że jak im powiesz "miłego dnia" nie nawiązując dyskusji, to nie wyczują w tym pogardy. Najpewniej więc sądzą, że wygrali ... pewnie znasz to chińskie przysłowie ... spokojnie czekaj na brzegu rzeki, a trup Twojego wroga wypłynie ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Chińskie przysłowie znam.Czasem dodaję do niego powiedzenie znajomego: pamiętaj Gówno zawsze spływa z prądem. Gdyby to nie było smutne, byłoby całkiem zabawne. alw

  OdpowiedzUsuń
 5. pomidorze, baby z kółka różańcowego wygrały z młodymi księżmi. Kościół sądził, że może obejść się bez wytaczania Nycza. A teraz będzie zbierał plony tej pomyłki.

  alw oj, byłoby. Jestem niechętna rozwiązaniom siłowym, bo one uskrzydlają pacjentów szpitali psychiatrycznych. To, co tam jest to śmieć architektoniczny, który głupio wygląda, gdy będą tam wpadać wycieczki zagraniczne. Natomiast nie mam nic przeciwko samej zmianie tego, co sobą reprezentuje krzyż. Blumstein powiedział, że gdy ktoś nie chciał, żeby on budował coś na działce obok domu, to mu tam krzyż postawił. I takie dzisiaj ma znaczenie krzyż. Nienawiści i cwaniactwa. Wersja z krzyżem jako miłosierdziem wczoraj została wygwizdana.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli to tylko możliwe (a możliwe jest ZAWSZE), NIE wybieraj komentowania jako: ANONIMOWY, tylko "Nazwa/adres url".

Nawet, gdy nie masz swojej strony/bloga (czyli adresu url), NAZWA WYSTARCZY. I wtedy wiem, że ty to Ty :). And we can talk ...


W przypadku podejrzenia, że uporczywe podpisywanie się jako anonim jest spowodowane tym, że nie jesteś dość rozgarnięty/a, zastrzegam sobie prawo kasowania. Swoją głupotą nie należy męczyć innych.
Miłego dnia :)

Popularne posty